Dwukolorowe menu

Jeżeli korzystacie z tych kodów to napiszcie w komentarzu o tym. Jeśli używacie to jesteście zobowiązani dodać credit.

Jeśli chodzi o to menu to sama połączyłam kody i pokombinowałam, mam nadzieję, że instrukcja będzie Wam przydatna. W razie jakichkolwiek pytań możecie je zadawać na asku bądź w komentarzach.

Zacznijmy od kodu, który należy wkleić do gadżetu HTML/JavaScript:
<div class="page1 color1"><a href="link">nazwa strony</a></div>
<div class="page2 color2"><a href="link">nazwa strony</a></div>

Page1 color1 i page2 color2 odpowiadają nam tutaj za przemienność kolorów linków. Więc ważne jest, aby układać jej w tej właśnie kolejności. Liczba stron, jaką chcecie dodać jest dowolna, jeśli chcecie ich więcej to po prostu powielacie schemat zmieniając tylko link i nazwę strony.

Teraz przechodzimy do arkusza css:
.color1 {background:#000;} .color2 {background:#000;}

Wklejamy powyższy kod. On ma za zadanie zdefiniować nam kolory naszych stron. Zamiast tych zer każdy może wstawić kolor, jaki chce.

.page1{ display:inline-block;} .page2{ display:inline-block;}

Powyższy kod odpowiada za zdefiniowanie nam wyglądu i położenia kart. To, co jest w nawiasie jest konieczne do dodania, reszta kodów, które się będą tam znajdowały jest zależna od Was, dlatego ich nie podałam. Umieszczacie tam np zaokrąglenie rogów, długość kart, czcionkę, wszelkie paddingi. Ale tego już nie podaję bo każdy na pewno umie to zrobić. Robicie to samo, co w zwykłych, standardowych kartach. 
Najlepiej jest zdefiniować sobie położenie kart poprzez ustawienie w css'ie parametrów dla gadżetu HTML, w którym znajduje się nasze menu, a poprawki związane z położeniem kart w różnej odległości od lewej strony już ustawiać w .page1, .page2.

To nic trudnego, prawda? W razie problemów tak, jak pisałam możecie śmiało pytać, chętnie pomogę. Jednak pamiętajcie o credicie i informacji, że korzystacie

Obserwatorzy